Pimapen Menteşe kırıldı ise tamiri

Maalesef pimapenlerde en sık yaşanan sorunların başında menteşe tamiri gelmektedir. Senelerce pencerenin bütün yükünü taşıyan menteşeler çelik değil demir döküm ağırlıklı yapıldığı için zamanla çürüyor ve bu nedenle ağırlığa dayanamayıp kırılıyor.

Tabi bu kırılma sonucunda pencere yerinden düşüp birilerinin kafasına doğru gelir ise gerçekten çok acı bir durum oluyor. Olmuyor demeyin ev kazaları arasında yaşanan en çok şeylerden bir tanesi olabiliyor. Çünkü cam açık iken hava almak için pencerenin önünde oturan kim varsa büyük tehlike altındadır. Eğer sizin başınıza gelmeden bu yazıyı okuyor iseniz bir an evvel dikkatli bir şekilde pimapen menteşelerin ne durumda olduğunu kontrol edin ve eğer bir tehlike olacak gibi duruyor ise sadece 60 tl ye bir pencerenin menteşeleri kırılmayacak şekilde çelik menteşe ile değiştirilebiliyor ve ömür boyu orada en ufak deforme olmadan kalabiliyor.

Yani ufak maliyetler yüzünden tehlikeye girmeye değmez. Er geç o masrafa girilecek ve çok geç olmadan menteşelerin kontrolünü yapın. Özellikle daha ağır yük ile sınava tabi tutulan kapı menteşeleri çok daha çabuk deforme olur. Söylediğimiz gibi çelik menteşe ile ömürlük bir hale getirmek mümkün. Kapılar için 75 tl’ye mal olmaktadır. Piyasada bu şekilde çelik bulamazsınız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir